Semifinalele Conference League

Joi, 18 aprilie, au avut loc meciurile din manșa secundă a sferturilor de finală ale UEFA Europa Conference League. În urma acestor jocuri s-au stabilit toți semifinaliștii turneului.

Avansează în semifinalele UEFA Europa Conference League: Aston Villa, Fiorentina, Club Brugge și Olympiacos.

Aston Villa, după ce a câștigat prima manșă cu 2-1, a încheiat manșa în deplasare cu un scor 1-2. Meciul s-a mutat în prelungiri și apoi la lovituri de departajare, unde englezii au ieșit învingători. Fiorentina a încheiat ambele meciuri la egalitate 0-0, dar până la urmă în prelungiri Viola a învins-o pe Viktoria Plzen cu 2-0.

În prima manșă, Club Brugge a triumfat asupra PAOK cu scorul de 1-0, iar în deplasare echipa belgiană și-a asigurat victoria cu scorul de 2-0. Olympiacos a avand nevoie de penalty-uri pentru a trece de Fenerbahce.

Astfel, s-au format următoarele perechi în semifinalele UEFA Europa Conference League: