Juventus s-a calificat în finala Cupei Italiei

Marți, 23 aprilie, în meciul secund al Cupei Italiei, Lazio a găzduit-o pe Juventus pe terenul de acasă. Prima manșă s-a încheiat cu victoria lui Juventus, 2-0.

În primele minute ale acestui joc, vulturii au deschis rapid scorul, Castellanos găsind plasa în minutul 12. Lazio a avut posesia și a controlat situația în prima repriză. Imediat după pauză, gazdele și-au dublat avantajul, Castellanos realizând dubla.

Cu un scor total de 2-2 la două etape, Juventus și-a intensificat jocul și a început să creeze ocazii lângă poarta adversă. Meciul s-a apropiat treptat de prelungiri, dar în minutul 83, Milik a marcat un gol crucial pentru Juventus. Cu un scor total de 3-2 în favoarea lui Juventus, ei avansează în finala Cupei Italiei.

Miercuri, 24 aprilie, va avea loc a doua semifinală, cu Fiorentina întâlnind Atalanta.