A NATO Parlamenti Közgyűlése Ukrajna szövetségi csatlakozásának felgyorsítását kéri

A NATO Parlamenti Közgyűlése a közelmúltban, a kanadai Montrealban tartott ülésén fontos dokumentumot fogadott el, amelyben arra kérte a tagországokat, hogy „a lehető leghamarabb” fogadják be Ukrajnát az észak-atlanti szövetségbe. Ez a felhívás az Orosz Föderáció által Ukrajna ellen vívott pusztító háború hátterében áll, és a NATO parlamenti képviselői úgy gondolják, hogy ideje fokozni a politikai és gyakorlati erőfeszítéseket annak érdekében, hogy Ukrajna a Szövetség 33. tagja legyen.

Az ülés záródokumentuma kiemeli, hogy Ukrajna NATO-integrációjának folyamatának sokkal gyorsabb ütemben kell felgyorsulnia, tekintettel a térség biztonsági helyzetére, de figyelembe véve a Szövetség Ukrajna függetlenségének és szuverenitásának támogatására vállalt kötelezettségeit is. Ezzel kapcsolatban a parlamenti képviselők felszólították a tagállamokat, hogy gyorsítsák fel a csatlakozási folyamatot, és támogassák Ukrajnát a csatlakozási kritériumok teljesítéséhez szükséges reformok folytatásában.

Emellett a NATO Parlamenti Közgyűlése hangsúlyozta az Ukrajnának nyújtott segélyek folytatásának és növelésének fontosságát, különösen katonai felszerelések, lőszerek és fejlett fegyverek szállításán keresztül, hogy megerősítse az orosz agresszióval szembeni védelmét. A parlamenti képviselők nagyobb koordinációra szólítottak fel e létfontosságú források gyors eljuttatásában, hogy támogassák Ukrajnát a szabadságért folytatott folyamatos harcában.

A záródokumentum másik fontos témája volt az Ukrajnának nyújtott katonai, pénzügyi és humanitárius támogatás, amely további kötelezettségvállalásokra sürgette a szövetségeseket, hogy a lehető legrövidebb időn belül biztosítsák a szükséges erőforrásokat. „Elengedhetetlen, hogy a NATO egységes és határozott maradjon az orosz agresszióval szemben” – áll az elfogadott dokumentumban.

A NATO Parlamenti Közgyűlése emellett az Ukrajna elleni agresszióban közvetlenül érintett államok, az Orosz Föderáció és Észak-Korea elleni gazdasági szankciórendszer megerősítését kérte. A parlamenti képviselők úgy vélik, hogy ezeket a szankciókat szigorúbban és hatékonyabban kell alkalmazni annak érdekében, hogy a moszkvai és phenjani rezsimet súlyosan megbüntessék az ukrajnai háborúban nyújtott támogatásuk miatt.

Facebook

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *