A Kreml kedden arra kérte az Európai Uniót és az Egyesült Államokat, hogy vessék el a Grúziára rótt ultimátumokat a szombati, vitatott törvényhozási választások után, amelyet a kormányzó Grúz Álom párt nyert meg. Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője „abszolút visszataszítónak” minősítette ezeket a külső nyomásokat, és hangsúlyozta, hogy a választás eredménye a grúz állampolgárok akaratát tükrözi.
Peszkov azzal vádolta az EU-t és az Egyesült Államokat, hogy „szó szerint ultimátumokat terjesztenek a grúz vezetők elé”, hangsúlyozva, hogy „Grúzia polgárai a választások győztesére szavaztak”, és Oroszországnak nem áll szándékában beavatkozni Grúzia belügyeibe.
A grúz ellenzék az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálatot vádolta meg a Grúz Álom párt győzelmének megszervezésével. Ezzel összefüggésben az Európai Unió felfüggesztette a csatlakozási tárgyalásokat Grúziával a tbiliszi kormány Moszkvához való közelsége miatt, és a választási folyamatban bejelentett szabálytalanságok kivizsgálását kérte.
Az Egyesült Államok is támogatta az európai felhívásokat, és a grúz kormányt az állami források felhasználásával kapcsolatos visszaélésekkel és a szavazók megfélemlítésével vádolták, ami egyenlőtlen feltételekhez vezetett, és aláásta a választások tisztességébe vetett bizalmat.
Ezzel szemben Orbán Viktor magyar miniszterelnök Tbilisziben azt mondta, hogy a választás „szabad és demokratikus volt”. Ehelyett Grúzia elnöke, Salome Zurabisvili „ellopottnak” minősítette az eredményeket, és megígérte, hogy az ország visszatér „az európai útra”. A Georgian Dream formáció győzelmének bejelentése után az ellenzéki koalíciók megtagadták az eredmények elismerését, és lemondtak a megszerzett mandátumokról.